Sağlık Bilgi Yönetim Sistemi (SBYS) Yazılımlarına Dijital Hastane Kriterleri Eğitimi Verildi
29 Haziran 2020

Hastanelerimizin dijital seviyelerinin arttırılması ile sağlık hizmetlerinin günümüzün gelişmişlik düzeyine uygun, etkili ve verimli bir şekilde yürütülmesi hedeflenmektedir. Bu hedef doğrultusunda 26 Mart 2019 tarihinde hastanemizde “Dijital Hastane Kriterleri Eğitimi" düzenlenmiştir. 

Eğitime Medipol Üniversitesinden Öğretim Üyesi Dr. İlker KÖSE, Medipol Üniversitesi HIMSS yardım masasından Özge ELMAS, Sinem CANOL, Gizem GENÇYÜREK ile Bakanlığımız Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Şahin AYDIN, Standart ve Akreditasyon Daire Başkanı Esra MUŞ ve Uluslararası Sağlık Bilişimi Standartları Birim Sorumlusu Esra ZEHİR katılmıştır.

Eğitimin ilk oturumunda yataklı tedavi merkezlerinde hizmet sunan Hastane Bilgi Yönetim Sistemlerine hastanelerimizin Seviye 6 ve 7 hedeflerine ulaşmasında kullanılan EMRAM modeli ile ilgili, ikinci oturumda ise Diş Hekimliği Bilgi Sistemi (DHBS) yazılım firmalarına Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerinin (ADSM) Seviye 6 ve 7 hedeflerine ulaşmasında kullanılan O-EMRAM modeli ile ilgili Öğretim Üyesi Dr. İlker KÖSE bilgilendirme yapmıştır.

FOTO GALERİ

  • Sağlık_Bilgi_Yönetim_Sistemi_(SBYS)_Yazılımlarına_Dijital_Hastane_Kriterleri_Eğitimi_Verildi_1.JPG
  • Sağlık_Bilgi_Yönetim_Sistemi_(SBYS)_Yazılımlarına_Dijital_Hastane_Kriterleri_Eğitimi_Verildi_2.JPG
  • Sağlık_Bilgi_Yönetim_Sistemi_(SBYS)_Yazılımlarına_Dijital_Hastane_Kriterleri_Eğitimi_Verildi_3.JPG
  • Sağlık_Bilgi_Yönetim_Sistemi_(SBYS)_Yazılımlarına_Dijital_Hastane_Kriterleri_Eğitimi_Verildi_4.JPG
  • Sağlık_Bilgi_Yönetim_Sistemi_(SBYS)_Yazılımlarına_Dijital_Hastane_Kriterleri_Eğitimi_Verildi_5.JPG