T.C. Sağlık Bakanlığı
İstanbul
Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Bölüm Kalite Sorumluları


NO

BİRİM/KLİNİK ADI

SORUMLU YÖNETİCİ/DOKTOR

SORUMLU HEMŞİRE/SAĞLIK ÇALIŞANI

1

Yönetim Hizmetleri

Başhekim Yrd. Uzm. Dr. Cem AKGÜN

Kalite Yönetim Direktörü Canan Diken

2

Acil Durum Ve Afet Yönetimi

Başhekim Yrd. Dr. Mustafa ÖZKÖK

Sivil Savunma Uzmanı İsmihan Karaçayır

3

Atık Yönetimi

Uzm. Dr. Cem Akgün

Enfeksiyon Kontrol Hemşiresi Özlem Coşkun

4

Hasta Bakım Hizmetleri

Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Fatma Işık

Sağlık Bakım Hizmetleri Md. Yrd. Serap Ötünçtemur

5

Bilgi Yönetimi

İdari Ve Mali İşler Müdür Yrd. Efraim Tosun

Bilgi İşlem Sorumlusu Yusuf Dal

6

Stok Yönetimi

İdari Ve Mali İşler Müdür Yrd. Yusuf Sanamer

Sağlık Memuru Halil İbrahim Kortürk

7

Tesis Yönetimi

İdari Ve Mali İşler Müdürü Ali Rıza Zor

İdari Ve Mali İşler Müdür Yrd. Erhan Çelik

8

Gösterge Yönetimi

İdari Ve Mali İşler Müdür Yrd. Efraim Tosun

Kalite Yönetim Birimi Arzu Özgiray

9

Beyin Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesi

Uzm. Dr. Ahmet Murat Müslüman

Sorumlu Hemşire Betül Açıktepe

10

Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi

Uzm. Dr. Ercüment Petmezci

Sorumlu Hemşire Nagihan Eyi

11

Erişkin Yoğun Bakım Ünitesi

Uzm. Dr. İnci Paksoy

Sorumlu Hemşire Selbi Yıldız

12

Koroner Yoğun Bakım Ünitesi

Uzm. Dr. Füsun Helvacı

Sorumlu Hemşire Çiğdem Erken

13

Kalp Damar Cerrahisi Yoğun Bakım Ünitesi

Uzm. Dr.  Ersoy Engin

Sorumlu Hemşire Berrin Uçal Doğu

14

Nöroloji Kliniği ve Nöroloji Yoğun Bakım Ünitesi

Uzm. Dr. Fazilet Karademir

Sorumlu Hemşire Selda Topçiçek

15

Yenidoğan Yoğun Bakım Hizmetleri – Neonatoloji-

Aşı Merkezi

Doç. Dr. Ali Bülbül

Sorumlu Hemşire Melek Selalmaz

16

Acil Tıp Kliniği

Uzm. Dr. Ertuğrul Altınbilek

Sorumlu Hemşire Erhan Bay

17

Ağız Ve Diş Sağlığı Hizmetleri

Dt. Mine Umut

Hemşire Adile Timur

19

Biyokimya Laboratuar Hizmetleri

Biyokimya İdari Sorumlusu Uzm. Dr. Şebnem Ciğerli

Vahap İmamoğlu

20

Beyin Ve Sinir Cerrahi Kliniği

Beyin Ve Sinir Cerrahi Kliniği İdari Sorumlusu Doç. Dr. Ahmet Murat Müslüman

Sorumlu Hemşire Beyhan Özdöl

21

Cerrahi Endoskopi Hiz.

Op. Dr. Sıtkı Gürkan Yetkin

Hemşire Selda Temel

22

Cildiye Kliniği

Uzm. Dr. Nihal Aslı Küçükünal

Sorumlu Hemşire Zeynep Çetin

23

Çocuk Acil Ünitesi

Uzm. Dr. Sevilay Kök

Sorumlu Hemşire Dilek Kindan

24

Çocuk Cerrahi Ve Çocuk Cerrahi Yoğun Bakım

Doç. Dr. Abdullah Yıldız

Sorumlu Hemşire Kadir Arıyel

25

Çocuk Enfeksiyon Kliniği

Doç. Dr. Nazan Dalgıç Karabulut

Tuğba Yarıcı

26

Çocuk Hematoloji Ve Kemoterapi Uygulama Ünitesi

Uzm. Dr. Bahar Genç

Sorumlu Hemşire Azime Türköz

27

Çocuk Polikliniği- Çocuk Yandal Poliklinikleri

Uzm. Dr. İbrahim Hakkı Aktan

Sorumlu Hemşire Meral Atasoy

28

Doğumhane Hizmetleri

Uzm. Dr. Sibel Gülova

Fatma Keskin

29

D Blok Poliklinikler

Dr. Mustafa Özkök

Sorumlu Hemşire Selda Temel

30

Diyaliz Merkezi

Nefroloji Kliniği İdari Sorumlusu Doç. Dr. Taner Baştürk

Sorumlu Hemşire Mualla Karaman

31

Eczane Hizmetleri

Uzm. Dr. Cem Akgün

Ecz. Ayfer Şendül

32

Enfeksiyonların Kontrolü Ve Önlenmesi

Uzm. Dr. Ahsen Öncül

Enf. Kontrol Hemşiresi Neşe Demir Çimenci

33

Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Kliniği

Uzm. Dr. Nuray Uzun

Sorumlu Hemşire Elif Karayel Bilgili

34

Endokrinoloji Metabolizma Hast.

Uzm. Dr. Feyza Yener Öztürk

Sorumlu Hemşire Şenay Genç Tokdemir

35

Eğitim ve ARGE Birimi

Uzm. Dr. Cem Akgün

Eğitim Sorumlusu Ayten Larçin

37

Fiziksel Tıp Ve Rehabilitasyon Kliniği

Doç. Dr. Figen Yılmaz

Sorumlu Hemşire Hülya Şenoğlu

38

Fizik Tedavi Hizmetleri - Ftr Polikliniği

Doç. Dr. Figen Yılmaz

Sorumlu Hemşire Nilgün Şahin

39

Genel Pediatri Kliniği

Uzm. Dr. Bahar Genç

Sorumlu Hemşire Azime Türköz

40

Gastroendoskopi Hizmetleri

Gastroentoroloji Kliniği Eğitim Sorumlusu Doç. Dr. Canan Alataş Alkım

Emine Taşkın

41

Gastroenteroloji Kliniği

Gastroentoroloji Kliniği İdari Sorumlusu Doç. Dr. Hüseyin Alkım

Sorumlu Hemşire Zeynep Çetin

42

Genel Cerrahi Kliniği

Genel Cerrahi Kliniği İdari Sorumlusu Doç. Dr. Sıtkı Gürkan Yetkin

Sorumlu Hemşire Vesile Özlem Altay

43

Göz Kliniği

Uzm. Dr. Mehmet Demir

Nehir Polat

44

Hasta Dosyası Ve Arşiv Hizmeti

İdari ve Mali İşler Müdürü Ali Rıza Zor

Süleyman Cömert

45

İç Hastalıkları Kliniği

İç Hastalıkları Kliniği Eğitim ve İdari Sorumlusu Uzm. Dr. Fatih Borlu

Sorumlu Hemşire Mehtap Avcı

46

Sarıyer Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği

Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği İdari Sorumlusu Uzm. Dr. Osman Temizkan

Sorumlu Hemşire Mukaddes Dilbaz

47

Sarıyer Ameliyathanesi

Uzm. Dr. Bülent Arıcı

Nergiz Hafız

48

Sarıyer Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniği ve Acil Plk.

Op. Dr. Adil Hakan İlhan

Sorumlu Hemşire Meral Atasoy

49

Kardiyoloji Kliniği

Kardiyoloji Kliniği Eğitim ve İdari Sorumlusu Doç. Dr. Kadriye Kılıçkesmez

Çiğdem Erken

50

Kulak Burun Boğaz Kliniği

Uzm. Dr. Özlem Ünsal

Sorumlu Hemşire Semra Öztürk

51

Kalp Damar Cerrahisi Kliniği

Kalp Damar Cerrahisi Kliniği Eğitim ve İdari Sorumlusu Uzm. Dr. Ersoy Engin

Sorumlu Hemşire Makbule Camcı

52

Mikrobiyoloji Laboratuar Hizmetleri

Mikrobiyoloji İdari Sorumlusu Uzm. Dr. Mehmet Emin Bulut

Şükran Öztop

53

Morg Hizmetleri

Kalite Destek Birim Sorumlusu Gönül Berk

İlhan Kantar

54

Mutfak Hizmetleri

Kalite Destek Birim Sorumlusu Gönül Berk

Cumali Altunsoy

55

Merkezi Ameliyathane

Anesteziyoloji ve Reanimasyon Kliniği İdari Sorumlusu Doç. Dr. Sibel Oba

Sorumlu Hemşire Gülcan Altınkaynak

56

Nefroloji Kliniği

Nefroloji Kliniği Eğitim Görevlisi Doç. Dr. Yener Koç

Sorumlu Hemşire Mihriban Atakan

57

Nükleer Tıp Laboratuar Hizmetleri

Nükleer Tıp İdari Sorumlusu Uzm. Dr. Burçak Yılmaz Güneş

Hemşire Adem Yıldız

58

Nişantaşı Aile Hekimliği Polikliniği

Aile Hekimliği Eğitim ve İdari Sorumlusu Doç. Dr. Dilek Toprak

Sorumlu Hemşire Serap Nizam

59

Bomonti Ek Hizmet Binası Semt Polikliniği

Uzm. Dr. Savaş Özdemir

Sorumlu Hemşire Sema Serin

60

Nişantaşı TRSM

Uzm. Dr. Savaş Özdemir

Sorumlu Hemşire Begüm Dağ

62

Organ Bağış Birimi

Uzm .Dr. İsmail Ethem Akgün

Organ Bağış Koordinatörü Hanife Yavuz

63

Ortopedi Kliniği

Uzm. Dr. Mehmet Ali Talmaç

Sorumlu Hemşire Emine Altıokka

64

Patoloji Laboratuar Hizmetleri

Tıbbi Patoloji Eğitim ve İdari Sorumlusu Doç. Dr. Fevziye Kabukçuoğlu

Uzm. Dr. Kamile Gülçin Eken Hüseyin Kaya

65

Poliklinik Anabina

Dr. Mustafa Özkök

Sorumlu Hemşire Selda Temel

66

Psikiyatri Hizmetleri (Klinik Ve Poliklinik)

Psikiyatri Kliniği Eğitim ve İdari Sorumlusu Doç. Dr. Ömer Akil Özer

Sorumlu Hemşire Asuman Korkut

67

Plastik Cerrahi Kliniği

Uzm. Dr. Ayşin Karasoy Yeşilada

Sorumlu Hemşire Şükran Öztürk

68

Periton Diyaliz Kliniği

Nefroloji Kliniği Eğitim Görevlisi Doç. Dr. Yener Koç

Sorumlu Hemşire Mualla Karaman

69

Radyasyon Onkoloji Kliniği

Uzm. Dr. Handan Erkal

Sorumlu Hemşire Atiye Sönmez

70

Radyasyon Onkoloji Polikliniği

Uzm. Dr. Handan Erkal

Sorumlu Hemşire Zübeyde Portakal

71

Radyoloji Ünitesi

Doç. Dr. Muzaffer Başak

Halim Sancak

72

Sterilizasyon Hizmetleri

Doç. Dr. Mehmet Mesut Sönmez

Sorumlu Hemşire Fatma Gül Gayretlioğlu

73

Sağlık Kurulu

Uzm. Dr. Cem Akgün

Kazım Akdağ

74

Transfüzyon Tıbbı Hizmetleri

Uzm. Dr. Nesrin Gareayaghi

Sorumlu Hemşire Zeynep Karadedeoğlu

75

Üroloji Kliniği

Uzm. Dr. Ayhan Dalkılınç

Sorumlu Hemşire Çiğdem Dündar

76

Yanık Ünitesi

Uzm. Dr. Çetin Ali Karadağ

Sorumlu Hemşire Leyla Güler