T.C. Sağlık Bakanlığı
İstanbul
Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi

SHKS Kapsamında Oluşturulan Komiteler ve Ekipler


HASTA GÜVENLİĞİ KOMİTESİ

- Başhekim Yardımcısı Uz.Dr. Cem AKGÜN (Komite Başkanı)
- Destek ve Kalite Hizmetleri Müdürü Gülser ŞERBETÇİ
- Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcısı Serap ŞİŞMAN
- Kalite Yönetim Direktörü Canan DİKEN
- Kalite Yönetim Birimi Arzu ÖZGİRAY
- Genel Cerrahi Kliniği Başasistanı Uz.Dr. Mustafa Fevzi CELAYİR
- Biyokimya ve Klinik Biyokimya Uzmanı Uz.Dr. Zeynep Mine YALÇINKAYA KARA
- Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı Uz.Dr. İnci PAKSOY
- Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Uz.Dr. Dilek YILDIZ
- Başeczacı Ayfer ŞENDÜL
- Eğitim Birimi Ayten LARÇİN
- Ameliyathane Sorumlu Hemşiresi Gülcan ALTINKAYNAK
- Anesteziyoloji ve Reanimasyon Sorumlu Hemşiresi Selbi YILDIZ
- Kan Merkezi Sorumlu Hemşiresi Oğuz Çilingiroğlu
- Radyoloji Teknisyeni Halim SANCAK
- Enfeksiyon Kontrol Komitesi Hemşiresi İlkay ORDU BALIK
- Bilgi İşlem Çalışanı Nazım TOPAÇ
- Temizlik Hizmetleri Şefi Ali ŞAHİN

ÇALIŞAN GÜVENLİĞİ KOMİTESİ

- Başhekim Yardımcısı Dr. Mustafa ÖZKÖK (Komite Başkanı)
- Destek ve Kalite Hizmetleri Müdürü Gülser ŞERBETÇİ
- İdari ve Mali İşler Müdür Yardımcısı Erhan ÇELİK
- Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcısı Serap ŞİŞMAN
- Aile Hekimliği Başasistanı Uz. Dr. Güzin Zeren ÖZTÜRK
- Nükleer Tıp Kliniği Sağlık Fizikcisi Uz. Özlem EREZ
- Kalite Yönetim Direktörü Canan DİKEN
- Kalite Yönetim Birimi Arzu ÖZGİRAY
- Acil Tıp Kliniği Uz.Dr. Özgür ÇEVRİM
- Enfeksiyon Kont.Kom.Hemşiresi Neşe DEMİR ÇİMENCİ
- Güvenlik Amiri Hüsamettin ÇETİNKAYA
- Sosyal Hizmetler Uzmanı Pelin CİCOS MOLLA
- Biyokimya ve Klinik Biyokimya Uzmanı Uz.Dr. Gökçe AKTAŞ OĞUZ
- Radyofizik Uzmanı Halime CAN TURAN
- Radyoloji Teknisyeni Halim SANCAK
- Patoloji Laboratuvarı Biyolog Hüseyin KAYA
- Hasta Bakım Hizmetleri Birim Sorumlusu Yıldız KÖSE
- Birim Sorumlusu Sevgül AYVAZ
- Eğitim Birimi Emine ÖZÜSAĞLAM

EĞİTİM KOMİTESİ

- Başhekim Yardımcısı Uz.Dr. Cem AKGÜN (Komite Başkanı)
- İdari ve Mali İşler Müdür Yardımcısı Efraim TOSUN
- Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcısı Serap ŞİŞMAN
- Op.Dr. Bilge TÜRK
- Kalite Yönetim Direktörü Canan DİKEN
- Kalite Yönetim Birimi Arzu ÖZGİRAY
- Üroloji Kliniği Uzmanı Doç.Dr. Nurettin Cem SÖNMEZ
- Eğitim Hemşiresi Emine ÖZÜSAĞLAM
- Eğitim Hemşiresi Ayten LARÇİN
- Psikolog Öznur AKYOL
- Hasta Bakım Hizmetleri Birim Kalite Sorumlusu Yıldız KÖSE
- Anestezi Teknisyeni Bihter DURANOĞLU
- Birim Sorumlusu Mehtap AVCI

TESİS GÜVENLİĞİ KOMİTESİ

- Başhekim Yardımcısı Dr. Mustafa ÖZKÖK (Komite Başkanı)
- İdari ve Mali İşler Müdürü Ali Rıza ZOR
- Destek ve Kalite Hizmetleri Müdürü Gülser ŞERBETÇİ
- İdari ve Mali İşler Müdür Yardımcısı Erhan ÇELİK
- Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Fatma IŞIK
- Kalite Yönetim Direktörü Canan DİKEN
- Kalite Yönetim Birimi Arzu ÖZGİRAY
- Sivil Savunma Uzmanı İsmihan KARAÇAYIR
- Ameliyathane Birim Sorumlusu Gülcan ALTINKAYNAK
- Enfeksiyon Kontrol Komitesi Hemşiresi Gülsüm AKAN
- Klinik Mühendislik Hizmetleri Sorumlusu Sinem AYYILDIZ ÖNER
- Teknik Servis Teknisyeni Temel USTAOĞLU
- Güvenlik Amiri Cantürk ARAR
- Acil Tıp Kliniği Birim Sorumlusu Erhan BAY
- Erişkin Yoğun Bakım Ünitesi Birim Sorumlusu Selbi YILDIZ
- Umke Sorumlusu Hemşire Mehtap ŞAHİN
- Çevre Teknisyeni Özlem COŞKUN

MAVİ KOD YÖNETİMİ

- Başhekim Yardımcısı Op.Dr. İsmail Ethem AKGÜN (Ekip Başkanı)
- İdari ve Mali İşler Müdür Yardımcısı Efraim TOSUN
- Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcısı Serap ŞİŞMAN
- Kalite Yönetim Birimi Arzu ÖZGİRAY
- Anestezi Kliniği Uz.Dr. Ayşe Surhan ÖZER ÇINAR
- Erişkin Yoğun Bakım Hemşiresi Selbi YILDIZ

BEYAZ KOD YÖNETİMİ

- Başhekim Yardımcısı Dr. Mustafa ÖZKÖK (Ekip Başkanı)
- İdari ve Mali İşler Müdür Yardımcısı Yusuf SANAMER
- Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcısı Serap ŞİŞMAN 
- Kalite Yönetim Birimi Arzu ÖZGİRAY
- Sosyal Hizmetler Uzmanı Pelin CİCOS MOLLA
- Psikolog Tuba GÜZEL
- Güvenlik Amiri Hüsamettin ÇETİNKAYA

PEMBE KOD YÖNETİMİ

- Başhekim Yardımcısı Op.Dr. Savaş ÖZDEMİR (Ekip Başkanı)
- Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcısı Serap ŞİŞMAN
- Çocuk Hastalıkları Uzmanı Uz.Dr. Sevilay KÖK
- Psikolog Tuba GÜZEL
- Teknik Servis Sorumlusu Yaşar KILIÇ
- Güvenlik Amiri Hüsamettin ÇETİNKAYA
- Yenidoğan Hemşiresi Melek SELALMAZ YILMAZ
- Sosyal Hizmetler Uzmanı Ümran ÇALAPÇIKAY

KIRMIZI KOD YÖNETİMİ

- Başhekim Yardımcısı Dr. Mustafa ÖZKÖK (Ekip Başkanı)
- İdari ve Mali İşler Müdürü Ali Rıza ZOR
- Destek ve Kalite Hizmetleri Müdürü Gülser ŞERBETÇİ
- Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Fatma IŞIK
- Kalite Yönetim Direktörü Canan DİKEN
- Kalite Yönetim Birimi Arzu ÖZGİRAY
- Güvenlik Amiri Hüsamettin ÇETİNKAYA
- Sivil Savunma Uzmanı İsmihan KARAÇAYIR
- Teknik Servis Teknisyeni Uğur ÜNAL

BİNA TURU EKİBİ

- Başhekim Yardımcısı Uz.Dr. Mustafa ÖZKÖK (Komite Başkanı)
- İdari ve Mali İşler Müdür Ali Rıza ZOR
- Destek ve Kalite Hizmetleri Müdürü Gülser ŞERBETÇİ
- Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Fatma IŞIK
- İdari ve Mali İşler Müdür Yardımcısı Erhan ÇELİK
- Radyoloji Teknikeri Aliye ERBAY (İş Sağlığı güvenliği uzmanı)
- Sivil Savunma Uzmanı İsmihan KARAÇAYIR
- Kalite Yönetim Direktörü Canan DİKEN
- Kalite Yönetim Birimi Arzu ÖZGİRAY
- Teknik Servis Teknisyeni Uğur ÜNAL
- Güvenlik Amiri Engin ÇİFTÇİELİ
- Temizlik Personel Şefi Mehmet GÜNGÖR

ÇALIŞANLARIN GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİNİN DEĞERLENDİRİLMESİ

- Baştabip Yardımcısı Dr. Mustafa ÖZKÖK (Ekip Başkanı)
- İdari ve Mali İşler Müdürü Ali Rıza ZOR
- Destek ve Kalite Hizmetleri Koordinatörü Feray YILDIRIM
- Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Fatma IŞIK
- Kalite Yönetim Direktörü Canan DİKEN
- Kalite Yönetim Birimi Arzu ÖZGİRAY
- Psikolog Tuba GÜZEL
- Eğitim ve Ar-Ge Emine ÖZÜSAĞLAM
- Yenidoğan Bakım Ünitesi Sorumlu Hemşiresi Melek SELALMAZ

HASTA/HASTA YAKINLARININ GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİNİN DEĞERLENDİRİLMESİ

- Baştabip Yardımcısı Dr. Mustafa ÖZKÖK (Ekip Başkanı)
- Kalite Yönetim Direktörü Canan DİKEN
- Kalite Yönetim Birimi Arzu ÖZGİRAY
- Hasta Hakları Gör. Havva YALABIK
- Eğitim ve Ar-Ge Ayten LARÇİN

BİLGİ YÖNETİM SİSTEMİ EKİBİ

- Başhekim Yardımcısı Doç.Dr. M. Mesut SÖNMEZ 
- İdari ve Mali İşler Müdür Yardımcısı Efraim TOSUN
- Bilgi İşlem Birim Sorumlusu Yusuf DAL
- HBYS Birim Sorumlusu Nazım TOPAÇ

TIBBİ CİHAZ YÖNETİMİ EKİBİ

- Baştabip Yardımcısı Op.Dr. İsmail Ethem AKGÜN
- İdari ve Mali İşler Müdür Yardımcısı Yusuf SANAMER
- Klinik Mühendislik Hizmetleri Sorumlusu Sinem AYYILDIZ ÖNER
- Biyomedikal Teknisyeni Metin SARTEKİN
- Biyomedikal Teknikeri Selim DAĞLI

İLAÇ VE AKILCI İLAÇ YÖNETİMİ EKİBİ

- Başhekim Yardımcısı Uz.Dr. Cem AKGÜN (Komite Başkanı)
- Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Fatma IŞIK
- Enf. Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Kliniği Eğitim Sorumlusu İlyas DÖKMETAŞ
- Aile Hekimliği Klinik İdari Sorumlusu Doç.Dr. Dilek TOPRAK
- Çocuk Enfeksiyon Kliniği Eğitim Sorumlusu Uz.Dr. Nazan DALGIÇ KARABULUT
- Acil Tıp Kliniği Uz.Dr. Ertuğrul ALTINBİLEK
- Dahiliye Kliniği Uz.Dr. Mehmet Yavuz GÜRLER
- Radyasyon Onkoloji Kliniği Uz.Dr. Ahmet UYANOĞLU
- Genel Cerrahi Kliniği Op.Dr. Uygar DEMİR
- Başeczacı Ayfer ŞENDÜL
- Eczacı Çağdaş YAVAN
- Kalite Yönetim Direktörü Canan DİKEN
- Kalite Yönetim Birimi Arzu ÖZGİRAY
- Eğitim Hemşiresi Ayten LARÇİN
- Enfeksiyon Kontrol Hemşiresi İlkay ORDU BALIK

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EKİBİ

- Başhekim Yardımcısı Dr. Mustafa ÖZKÖK (Komite Başkanı)
- İdari ve Mali İşler Müdür Yardımcısı Efraim TOSUN
- Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcısı Serap ŞİŞMAN
- Acil Tıp Kliniği Uz.Dr. Ertuğrul ALTINBİLEK
- Aile Hekimliği Eğitim Sor. Uz.Dr. Beray GELMEZ TAŞ
- Nükleer Tıp Kln.Sağlık fizikçisi Uz.Fiz. Gamze BERK
- Sosyal Hizmetler Uzmanı Pelin CİCOS MOLLA
- Teknik Servis Teknisyeni Uğur ÜNAL
- Kalite Yönetim Direktörü Canan DİKEN
- Kalite Yönetim Birimi Arzu ÖZGİRAY
- Radyoloji Teknikeri Aliye ERBAY (İş Sağlığı Güvenliği Uzmanı)
- Sağlık Fizikçisi Halime CAN TURAN
- Sivil Savunma Uzmanı İsmihan KARAÇAYIR 
- Eğitim Ar-Ge Ayten LARÇİN
- Enfeksiyon Kont.Kom. Hemşiresi Neşe DEMİR ÇİMENCİ
- Sendika Temsilcisi Hemşire Metin KARA

NUTRİSYON DESTEK EKİBİ

- Başhekim Yardımcısı Uz.Dr. Cem AKGÜN (Ekip Başkanı)
- Başeczacı Ayfer ŞENDÜL
- Anestezi ve Reanimasyon Kliniği Uzmanı Uz.Dr. Mustafa AKKER
- Yenidoğan Bakım Ünitesi Eğitim Sor. Doç.Dr. Ali BÜLBÜL
- Kalite Yönetim Direktörü Canan DİKEN
- Kalite Yönetim Birimi Arzu ÖZGİRAY
- Nutrisyon destek Dr. Ekmel Burak ÖZŞENEL
- Diyetisyen Firdevs Elif ÇİTRİK
- Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi Sorumlu Hemşiresi Melek SELALMAZ
- Erişkin Yoğun Bakım Ünitesi Sorumlu Hemşiresi Selbi YILDIZ
- Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi Sorumlu Hemşiresi Nagehan EYİ
- Radyasyon Onkoloji Sorumlu Hemşiresi Atiye DOĞAN 
- Nutrisyon Hemşiresi Asuman SALTIK
- Cerrahi Klinikleri Sorumlu Hemşiresi Vesile Özlem ALTAY
- Beyin ve Sinir Cerrahi Kln. Sorumlu Hemşiresi Beyhan ÖZDÖL
- Nöroloji Kln. Sorumlu Hemşiresi Selda TOPÇİÇEK

TRANSFÜZYON KOMİTESİ

- Çocuk Hematoloji Uzmanı Prof.Dr. Z. Yıldız YILDIRMAK 
- Enf.Hast.Kln.Mik. Uzmanı ve Kan Merkezi Müdürü Uz.Dr. Nesrin GAREAYAGHİ
- Başhekim Yardımcısı Doç.Dr. Mehmet Mesut SÖNMEZ
- Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Fatma IŞIK
- Kan Merkezi Sorumlu Hemşiresi Zeynep DEDEOĞLU 
- Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı Uz.Dr. Ayşe İYİGÜN HANCI
- Çocuk Onkoloji Uzmanı Doç.Dr. Dildar Bahar GENÇ 
- Yeni Doğan Uz.Dr. Evrim KİRAY BAŞ 
- Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr. Aylin ÖZTARHAN TURALI
- İç Hastalıkları Uzmanı Uz.Dr. Kemal EROL 
- Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Uygar DEMİR 
- Hematoloji Uzmanı Uz.Dr. Aysun HALAÇOĞLU 
- Acil Tıp Kliniği Uz.Dr. Derya ÖZTÜRK 
- Kalite Yönetim Direktörü Canan DİKEN
- Kalite Yönetim Birimi Arzu ÖZGİRAY
- Hemovijilans Hemşiresi Nalan KIZILDELİ